Haber

Gürcistan Başbakanı Garibashvili, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti

Gürcistan Başbakanı Irak Garibaşvili, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçimlerdeki başarısından dolayı tebrik etti.

Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinin ardından yabancı cumhurbaşkanları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tebrik mesajları gönderdi. Gürcistan Başbakanı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Irakli Garibashvili, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak seçimlerin başarılı bir şekilde düzenlenmesi ve ilk turda oyların çoğunluğunu alması nedeniyle kendisini tebrik etti. Açıklamada, “Başbakan Garibaşvili, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seçimlerin başarılı bir şekilde düzenlenmesi, ilk turda elde edilen başarı ve milletvekili seçimlerinde iktidar partisinin aldığı oyların çoğunluğundan dolayı tebrik etti.”

“Erdoğan’ın kişisel rolü harika”

Garibaşvili, Türkiye-Gürcistan stratejik ortaklığının güçlendirilmesinde ve ortak bölgesel projelerin desteğiyle sürdürülebilir ve istikrarlı bölgesel kalkınmada Erdoğan’ın kişisel rolünün büyük olduğunu vurguladı. Garibaşvili’nin de Erdoğan’a ikinci tip seçimlerde başarılar dilediği kaydedildi. – Tiflis

savur-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu